A Soft School: On Malleability
14—24.05.2026
Zachtheid wordt vaak geassocieerd met zorg en comfort, maar de verhalen die schuilgaan achter behaaglijke materialen blijven meestal buiten beeld. Dit jaar is de Free School ontwikkeld rond het concept van kneedbaarheid. Ze brengt artistieke praktijken samen die bestuderen hoe kneedbare materialen zich verhouden tot macht, arbeid en verlangen.
Ali Cherri richt een tijdelijke, praktijkgerichte school in om de politieke en mythologische betekenissen van modder en klei te onderzoeken. Bart Seng Wen Long en Kaisa Saarinen zien rubber als een gefetisjeerd koloniaal handelsproduct dat onlosmakelijk verbonden is met een geschiedenis van uitbuiting en verlangen. In een dansworkshop verkent Faye Driscoll zachtheid in relatie tot materie en performativiteit. Doruntina Kastrati presenteert een installatie over fabrieken waar Turks fruit wordt gemaakt, zoals die waar haar moeder werkte, en maakt de arbeid die vereist is om zoete zachtheid te produceren zichtbaar. McKenzie Wark geeft een lezing over klei, verlangen en de kneedbaarheid van taal.
Via artistieke praktijken, reflectie en direct contact met materialen nodigt deze Free School deelnemers uit tot een collectief onderzoek naar de aantrekkingskracht van kneedbaarheid en de politiek van zachte materie.
-
14.05.2026
McKenzie Wark New York
On Being Plastic
public talk / literatuur
Théâtre Les Tanneurs
-
14 — 16.05.2026
Faye Driscoll Los Angeles-New York
With or Without You
Free School / workshop
L'Envers (Compagnie Mossoux-Bonté)
-
19.05, 20.05.2026
Bart Seng Wen Long, Kaisa Saarinen Londen
Rubber Dreams of Its Lifetime
Free School
L'Envers (Compagnie Mossoux-Bonté)
-
22 — 24.05.2026
Ali Cherri Parijs
Archaic Matter: Mud, Myth, and the Politics of the Elemental
Free School
L'Envers (Compagnie Mossoux-Bonté)
-
19 — 24.05.2026
Doruntina Kastrati Pristina
A Horn That Swallows Songs
Free School / video-installatie
Théâtre Les Tanneurs